Шістдесятлітня британка хоче народити дитину, використовуючи яйцеклітини дочки. І зовсім недавно вона отримала на це офіційний дозвіл. Ця жінка, ім'я якої згадується як «М» для збереження інкогніто, хоче народити дитину, використовуючи заморожені яйцеклітини своєї дочки.

Depositphotos_3360303_s800.jpgШістдесятлітня британка хоче народити дитину, використовуючи яйцеклітини дочки. І зовсім недавно вона отримала на це офіційний дозвіл.

Ця жінка, ім'я якої згадується як «М» для збереження інкогніто, хоче народити дитину, використовуючи заморожені яйцеклітини своєї дочки. Дочка жінки померла в 2011 році, після довгої боротьби з раком кишечника. До того, як вона почала боротьбу за своє життя, лікарі порадили їй заморозити власні яйцеклітини. Це стандартна процедура, яку пропонують усім молодим жінкам, які вступають на непростий шлях боротьби з раком. Справа в тому, що після численних опромінень і жорстких препаратів, які використовують для перемоги над раком, яйцеклітини жінок більше не підходять для запліднення. І, якщо жінка зможе одужати, єдиним способом народити для неї будуть власні заморожені яйцеклітини - або донорський матеріал.

Саме цю процедуру і пройшла дочка міс М., але перемогти рак, на жаль, не змогла. Вона дуже хотіла мати дітей, і тепер її мати готова виконати останнє бажання дочки і народити дитину, використовуючи для цього генетичний матеріал доньки.

Ця історія тривала досить довго. Ще в 2014 році міс М. просила влади дати їй дозвіл на таку процедуру, однак зіткнулася з проблемою - їй не дозволили транспортувати яйцеклітини з Лондона, де вони зберігалися, в Нью-Йорк, де вона збиралася пройти процедуру штучного запліднення. Підставою для відмови став той аргумент, що дочка міс М. не давала своєї офіційної згоди на проведення подібної процедури. На жаль, влада не врахувала, що дівчина не може дати більше свою згоду ні на що.

На прохання матері, справа була передана до апеляційного суду Лондона. Це було приголомшуюче і дуже зворушливе справу. Зокрема, мати процитувала слова своєї дочки про те, що їй не дадуть більше покинути лікарню. Дівчина відкрито сказала матері, що розуміє, що покине лікарню тільки мертвою, і ніколи не зможе мати дітей. Саме донька попросила жінку виносити її дитини, дати життя, яку сама вона дати вже не зможе ніколи. Вона сказала матері, що з нею і батьком дітям буде дуже добре, адже вони - найкращі батьки в світі.

Адвокат міс М. підкреслив, що в разі, якщо жінці не дадуть можливості виконати останню волю дочки, яйцеклітини просто знищать, адже лікарня не може зберігати їх нескінченно. Разом з яйцеклітинами загинула б і мрія дівчини про справжню, повній сім'ї.

Суд Лондона визнав це більш ніж достатньою підставою для того, щоб дозволити жінці хоча б спробувати виконати останню волю мертвою дочки - народити її дітей. За словами працівників суду, немає ніяких підстав відмовляти жінці, навіть звертаючи увагу на її вік, адже жоден закон не регламентує вікові рамки пацієнток репродуктивних клінік, які хочуть спробувати штучне запліднення.

Для громадськості це стало яскравим прикладів вірності матері своїм дітям, коли вона готова на все, щоб виконати мрію дитини. Це дуже сміливий вчинок - зважитися на вагітність в такому віці. Можна довго сперечатися про етичну сторону питання, однак цю справу можна вважати яскравим прикладом розсудливості суду і людяності прийнятих рішень, якими б складними вони не були.