Вперше за історію Британії вченим видали ліцензію, яка дозволяє вченим втручатися в геном людини. Тепер вчені можуть модифікувати людські ембріони. Про це дозвіл заявила служба по ембріології і заплідненню.

kitayskie-uchenye-vpervye-modificirovali-genom-v-embrione-cheloveka_1.jpegВперше за історію Британії вченим видали ліцензію, яка дозволяє вченим втручатися в геном людини. Тепер вчені можуть модифікувати людські ембріони. Про це дозвіл заявила служба по ембріології і заплідненню.

Комітет затвердив запит провідного ембріолога Кеті Ніакан на відновлення досліджень, які дозволять змінювати геном людських ембріонів. У досліджень є одна важлива умова - дослідження повинні слідувати нормам етики та моралі, а також модифіковані генний матеріал заборонено використовувати для запліднення жінок з подальшим народженням генетично модифікованих дітей.

Поштовхом до цього напевно стали чутки про те, що Америка і Китай вже активно просуваються в розробках заміни дефективного генома людини. А в квітні китайські вчені підтвердили свої спроби втручання в людську ДНК, опублікувавши статтю в науковому журналі. Втім, ці спроби поки не увінчалися успіхом - редагувати людський геном виявилося куди складніше, ніж передбачала розроблена вченими теорія.

Саме тому у вересні минулого року британські вчені попросили офіційного дозволу у влади на проведення дослідів по заміні дефективних ділянок людського генома. Мета досліджень - допомогти людству боротися зі спадковими захворюваннями і синдромами.