У ряді європейських країн та Сполучених Штатах дедалі помітнішою стає тенденція пізніх пологів. Все частіше жінки народжують первістків у віці від 30 і старше. Зважаючи на це зростає популярність такої процедури, як ЕКЗ (штучне запліднення), а також використання донорських яйцеклітин.

За останні 10 років, згідно зі статистикою, вдвічі більше стало жінок, які вважають за краще народжувати після 40. Це безпосередньо пов'язано з тим, що у жінок все більше можливостей і все менше обмежень: тепер вони хочуть отримати хорошу освіту, побудувати кар'єру і реалізувати себе, і тільки потім стати матір'ю.

Шістдесятлітня британка хоче народити дитину, використовуючи яйцеклітини дочки. І зовсім недавно вона отримала на це офіційний дозвіл. Ця жінка, ім'я якої згадується як «М» для збереження інкогніто, хоче народити дитину, використовуючи заморожені яйцеклітини своєї дочки.

Журнал New Scientist опублікував сенсаційну статтю про народженні першої дитини, зачатої за використанням репродуктивної технології мітохондріального донорства. Саме цю репродуктивну технологію назвали «дитина від 3 батьків», і нещрдавно, в 2014 році, вона виявилася в центрі світової уваги - і світового скандалу.

Можливо, найближчим часом Латвія стане першою в ЄС країною з обмеженими можливостями донації яйцеклітин. Влада країни має намір заборонити ставати донорами ооцитів тим жінкам, які ще не народжували. Ідея належить міністру охорони здоров'я, і вона викликала величезний резонанс.

Вперше за історію Британії вченим видали ліцензію, яка дозволяє вченим втручатися в геном людини. Тепер вчені можуть модифікувати людські ембріони. Про це дозвіл заявила служба по ембріології і заплідненню.