Донором яйцеклітин може стати жінка віком 20-44 років, психічно і фізично здорова. Реципієнти (жінки, яким буде пересаджена донорська яйцеклітина) зазвичай вибирають донорів, які зовні схожі на них. Природно, вибір залежить і від національності - часто донори потрібні жінкам з нечисленних представників однієї нації.

Важливо, щоб у донора і сурмами був як мінімум одна своя здорова дитина - це дозволяє виключити ймовірність прихованих хвороб або ускладнень, які можуть не здатися при аналізах.

Згідно із законодавством, донорство яйцеклітин має бути анонімним - це дозволяє уникнути безлічі морально-етичних проблем у майбутньому. Проте, ніхто не забороняє вам використовувати яйцеклітину своє знайомої або навіть родички. Особливо це актуально для представників рідкісних народностей. Крім того, багато людей щиро вважають, що донорство не повинно залишатися анонімним, адже так простіше перевірити якість здоров'я донора, його зовнішність і характер, який він передасть дитині.

Проте, репродуктологи наполягають на використанні яйцеклітин від анонімних донорів, щоб уникнути конфузів надалі, коли донор зрозуміє, що ваша дитина генетично з ним пов'язана.

На сурогатну матір це правило не поширюється, біологічні батьки дитини мають право спілкуватися з нею і проводити співбесіди для вибору кращої кандидатури.

  • Документи для донора:
  • Анкета донора, в якій вказані всі дані, включаючи ті, що потраплять до реципієнта;
  • Особиста картка;
  • Підписаний контракт.

В першу чергу, необхідний договір про донорство і сурогатне материнство. Донор підписує згоду з тим, що передача ооцитів - добровільна, що він попереджений про всі ризики в разі невиконання вимог лікаря, і згоден брати участь в програмі донорства. Сурмам підписує більш об'ємний контракт, який включає всі нюанси участі в програмі.

Додатково необхідна згода чоловіка на участь в програмі (якщо жінка заміжня).

Ви можете брати участь у програмі донорства до 8 разів за все життя. Необхідно робити перерви між стимуляцією як мінімум 2 циклу, щоб дати організму відпочити і привести в норму роботу яєчників.

Сурогатною мамою ви можете ставати стільки раз, скільки дозволяє ваше здоров'я і лікуючий лікар.