Як довго дійсні аналізи сурмами?

Аналізи, які здає сурмама, і її обстеження дійсні протягом місяця.


Що буде, якщо за місяць не знайдуться біо-батьки?

Обстеження необхідні для того, щоб вас внесли в базу даних потенційних сурмам. Перед самою програмою велика частина обстежень оновлюється.


Наскільки жорсткі вимоги до здоров'я сурмами?

Здоров'я сурмами має бути чудовим. Ніяких інфекційних захворювань, запалень і патологічних станів. Ніяких протипоказань для вагітності і пологів.


Як часто сурмами виношують двійню?

Сурмамі переносять ембріони - один або два, залежно від її бажання. Пам'ятайте, що шанс приживлення обох ембріонів у сурмами дуже високий, і потрібно бути впевненою в готовності виносити і народити двійню.


Чи обов'язково жити поруч з біологічними батьками та клінікою?

Це залежить в основному від бажання біологічних батьків. Але в цілому необхідно бути недалеко від клініки. Це пов'язано з тим, що вагітність сурмами - штучна і вимагає чуйного спостереження.


У мене немає дітей, можу я стати сурмамою?

Згідно із законодавством України, сурогатною матір'ю може стати тільки жінка, у якої є як мінімум одна рідна дитина.


Анонімне донорство яйцеклітин

Якщо ви готові зробити благородний вчинок і віддати кілька своїх яйцеклітин жінкам, які не можуть мати дітей, ця інформація - для вас. Багато хто не знає про те, що, як і сперму, жіночі ооцити (статеві клітини) теж можна пожертвувати заради того, щоб безплідна пара могла мати дітей.

Україна - одна з небагатьох країн, в якій урядом дозволено донация яйцеклітин. Більш того - ця процедура прописана в законодавстві. Жінка-донор повинна бути молодою, здоровою і цілком добровільно йти на процедуру.

У цьому розділі ми спробуємо відповісти на найбільш часто виникаючі питання донорів.


Хто отримає мою яйцеклітину?

Ваша яйцеклітина буде використана для штучного запліднення. Донорський матеріал необхідний жінкам, у яких з різних причин не мають власних яйцеклітин або вони не мають достатньої якості для зачаття. Наприклад, у жінки немає власних ооцитів, тому що їй видалили яєчники, або настала передчасна менопауза. У такому випадку, якщо в іншому репродуктивна система здорова і жінка може народжувати, використовується донорський матеріал для зачаття.

Крім того, деякі жінки можуть передати спадкоємцям важкі генетичні захворювання, і це теж аргумент за використання донорських ооцитів.

Донорські яйцеклітини рекомендують використовувати і тим жінкам, які багато разів проходили процедуру штучного запліднення, і все безрезультатно.

Реципієнт (безплідна пара) самі вибирають собі донора відповідно до загальних даними (таким як зріст, вага, колір очей і волосся), і тільки після цього буде проведена процедура стимуляції і вилучення яйцеклітин.


Хто може бути донором?

Згідно з вимогами нашої клініки, донорами яйцеклітин можуть бути молоді здорові дівчата віком від 20 до 30 років, які мають власної здорової дитини і готові добровільно пожертвувати донорські ооцити безплідною жінці. Важливо, щоб у вас не було генетичних захворювань, зайвої ваги і шкідливих звичок.

Донор проходить суворий медичний огляд, який з'ясує, чи немає у жінки гінекологічних та венеричних захворювань, важких запалень і т.д. Обов'язковим пунктом є співбесіда зі штатним психологом, яке гарантує тверезість розуму і добровільність процедури.


Як стати донором?

Якщо ви підходите під зазначені вище вимоги, вам потрібно просто зателефонувати в нашу клініку або залишити заявку прямо на сайті. Наші фахівці зв'яжуться з вами, щоб поставити кілька запитань і більш детально розповісти про програму донації яйцеклітин.

Потім вам буде необхідно пройти обстеження в нашій клініці, якщо ви підійдете під всі вимоги до донору. Якщо ви живете в іншому місті, клініка повністю компенсує вам проїзд. Тут ви пройдете УЗД органів малого таза, здасте кров для загального аналізу. Все це дозволить краще дізнатися про стан вашого здоров'я. Всі аналізи і дослідження проводяться абсолютно безкоштовно, так що ви можете не переживати про зайві витрати.

Після отримання результатів обстеження вам необхідно буде пройти співбесіду з психологом і заповнити анкету донора, в якій будуть вказані ваші загальні параметри - зріст, вага, колір очей і волосся, а також риси характеру і хобі. Єдино, що там буде з особистих даних - це ваше фото, згідно з яким безплідна пара буде підбирати донора.


Як проходить процес донорства?

Після проходження всіх обстежень вам залишиться тільки чекати, поки якась пара вас вибере. Після цього починається сам процес - в першу чергу, це стимуляція яєчників.

У нормі у жінки за цикл місячних дозрівають 1-2 яйцеклітини, але для лікування безплідної пари цього недостатньо. Саме тому яєчники донора потрібно стимулювати для вироблення більшої кількості яйцеклітин. Це робиться за допомогою гормональної терапії, яка займе в цілому 7-10 днів.

Гормональна терапія абсолютно нешкідлива, вона призначається індивідуально в залежності від особливостей організму. Дуже важливо дотримуватися всі рекомендації лікаря, який курирує донорство. В такому випадку ризик ускладнень буде зведений до мінімуму, а наслідки гормональної терапії швидко зникнуть.

Донор повинен розуміти, що ця жертва - дуже важлива для тих, хто не має дітей. У той же час, сам донор не втрачає нічого. Справа в тому, що за все життя у жінки в організмі створюються тисячі яйцеклітин, і більшість з них не використовуються. У нормі в 1 циклі дозріває 1 яйцеклітина, а решта не розвиваються в повноцінну статеву клітину і розсмоктуються прямо в яєчниках. Це означає, що ви віддаєте яйцеклітини, які все одно ніколи б не використовували.

Не варто боятися і передчасного виснаження яєчників - репродуктологи вилучать у вас всього десяток або трохи більше яйцеклітин, в той час як у вас їх залишаться ще тисячі.

Після стимуляції вам зроблять кілька УЗД, щоб визначити найкращий період для вилучення яйцеклітин. Попередньо вам проведуть невелику консультацію у анестезіолога і підберуть оптимальний для вас вид знеболювання. Лікар скаже вам точний час вилучення яйцеклітин і точний час, коли необхідно ввести собі останній препарат, який стимулює дозрівання великої кількості ооцитів. Дуже важливо зробити це саме в зазначений час, інакше яйцеклітина не дозріють, і процедура пройде даремно. Після чого призначать дату пункції (проколу) для вилучення яйцеклітин. У ніч, що передує пункції, не можна нічого їсти, як і вранці перед процедурою.

Сама пункція проходить під наркозом і займає не більше 10 хвилин. Вилучають яйцеклітини за допомогою тонкої голки, зазвичай 10-20 штук. Ви не будете відчувати ніякого дискомфорту.

Після пункції необхідно полежати в кабінеті 1-2 години, щоб відпочити, а потім ви зможете вільно займатися звичними справами. В цілому, в цей день репродуктолог порадить вам відпочити, не працюватиметься і не сідати за кермо.

Від статевих відносин краще утриматися до наступної менструації, а з початком нового циклу ви можете продовжити прийом звичних протизаплідних таблеток.


Яку я отримаю компенсацію?

Ми щиро вважаємо, що найважливіше в процесі донорства - це усвідомлення того, що ти допоміг комусь пізнати щастя бути батьками. Саме цей фактор, а не матеріальна винагорода, яку отримують донори, керує свідомістю жінок, що йдуть на такий прекрасний крок. За той час, що ми займаємося репродуктивна медицина, донори допомогли сотням жінок, які довго не могли завагітніти, а потім йшли з клініки в сльозах щастя, знаючи, що них буде малюк.

Без неоціненного внеску донорів в цю процедуру щастя було б неможливим. І ми вважаємо, що матеріальна компенсація за витрачені зусилля - це мінімальна подяку, якою гідні ці сміливі жінки.


Чи не наблизить донорство мою менопаузу?

Ні в якому разі. Щоб ви точно розуміли, про що йде мова, пояснимо.

У дівчинки до початку менструацій у організмі знаходиться близько 300 000 яйцеклітин. За все життя жінки від статевого дозрівання до менопаузи з них дозрівають всього близько 500. Це означає, що більше 299 тисяч яйцеклітин так і залишаються невикористаними, і просто розчиняються в тілі. Немає ніяких підстав вважати, що гормональні препарати або вилучення 10-20 яйцеклітин можуть прискорити настання менопаузи.


Чи є побічні ефекти?

Близько 10% жінок в період гормональної стимуляції відзначають різкі перепади настрою, іноді - набряки, головні болі. Всі ці ефекти пов'язані з прийомом гормональних препаратів і сходять нанівець після припинення прийому ліків. Оскільки для донації підходять тільки здорові молоді жінки, ці симптоми виражені не яскраво і швидко проходять після відміни ліків. Головне в цей період - не наражати себе непотрібному стресу, і все буде добре.

Сам процес пункції проходить під наркозом і, якщо ви його добре переносите, абсолютно безпечний. Невелика крововтрата під час пункції не може серйозно позначитися на самопочутті. Втім, після пункції деякі жінки скаржаться на відчуття тяжкості в області яєчників, але воно швидко проходить.

Дуже рідко відбувається таке явище, як синдром гіперстимуляції яєчників, коли жінка приймає гормональну терапію і відчуває поколювання в області яєчників і здуття живота. Не варто переживати про це - лікарі будуть чуйно контролювати ваш стан за допомогою УЗД і вживе всіх необхідних заходів, щоб звести до мінімуму неприємні відчуття на час процедур. Після припинення терапії і вилучення яйцеклітин організм швидко приходить в норму - досить тижні. Щоб симптоми гіперстимуляції припинилися і забулися. У будь-якому випадку, після вилучення яйцеклітин робота клініки не закінчується - вам необхідно буде прийти ще раз для повного обстеження, щоб виключити будь-які загрози здоров'ю.

Ми дуже чутливо ставимося до здоров'я пацієнтів, і тому наполягаємо, щоб дівчата приходили вдруге для консультації.

І тільки близько 1% жінок відчувають серйозні проблеми через стимуляції яєчників. Але навіть в цьому випадку наші лікарі проведуть для вас повне обстеження і дадуть рекомендації щодо лікування. Після курсу лікування необхідно буде зробити ще одне УЗД, щоб переконатися в нормальному стані яєчників.


Скільки разів можна бути донором?

Законодавством не обмежена кількість часток в програмі донації яйцеклітин. Проте, щоб уникнути серйозних проблем зі здоров'ям міжнародне суспільство репродуктологов рекомендує не проходити процедуру більше 6-8 разів за все життя. Крім того, між двома процедурами донорства повинно пройти не менше 3 місяців, а в ідеалі - не менше ніж півроку. За цей час яєчники відпочинуть, організм повернеться в норму і буде готовий перенести ще одну стимуляцію без наслідків.

І, звичайно ж, в силі залишаються обмеження за віком - після 35 років донором бути вже небажано. Організм складніше переносить стимуляцію, яєчники працюють не в повну силу, і наслідки для донора можуть бути дуже серйозними.


Донорство анонімно?

Так, згідно із законодавством, особистість донора залишається інкогніто. Це не стосується випадків, коли безплідні пари самі приводять донора, який ідеально їм підходить. Конфіденційність вашої особистої інформації зберігається так само ретельно, як і лікарська таємниця: реципієнт ніколи не дізнається вашого імені, адреси або номера телефону. Всі дані, які будуть про вас поширюватися - це колір очей і волосся, зріст і вагу, освіту, вік і кількість рідних дітей. Все це важливо для вибору підходящого донора, проте жодним чином не порушує ваше інкогніто.

Додатково майбутні батьки підписують угоду про те, що ніколи не будуть намагатися вас знайти, а також що дитина, народжена з вашої яйцеклітини, буде записаний як їх рідний малюк. Також неможлива подальша зв'язок їх дитини з вами.

Донорство яйцеклітин - благородна справа, яке щорічно допомагає знайти щастя сотням пар у всьому світі. І нехай воно не таке просте, як донорство сперми, ви даруєте неоціненну можливість іншої жінки відчули, як всередині неї зароджується і зростає нове життя.

Важливо з великою відповідальністю ставитися до процедури і строго слідувати всім вимогам репродуктолога. В іншому випадку можливо, що яйцеклітина не дозріють і не підійдуть для штучного запліднення, а значить, курс гормональної терапії пройде марно. Крім того, саме виконання всіх вказівок лікаря - важлива умова для того, щоб ви нормально себе почували після пункції і не завдали шкоди власному здоров'ю.

Якщо ви хочете спробувати себе в благородній ролі донора ооцитів, вам достатньо заповнити невелику анкету на нашому сайті і відправити її нам. Найближчим часом з вами зв'яжеться менеджер для уточнення деяких деталей. Він відповість на всі ваші запитання, допоможе розібратися і пояснить, що вам необхідно зробити, щоб взяти участь в програмі.